Kalkomania

Dzięki produkowanym przez nas artykułom, możliwe jest ozdobienie wyrobów dekoracyjnych i użytkowych barwnymi motywami inspirowanymi sztuką współczesną lub klasycznymi wzorami.

Zachęcamy do współpracy oraz zapoznania się z informacjami na temat kalkomanii sitodrukowej, stosowanej na różnego typu podłoża sztywne, w tym szklane i ceramiczne. Każda zamówiona seria jest wytwarzana przy użyciu profesjonalnej linii drukarskiej, w której skład wchodzą automaty o cylindrycznej konstrukcji. To sprawia, że każda sztuka schodząca z taśmy jest wyrobem pełnowartościowym i spełniającym wyśrubowane normy jakościowe.

Takie rezultaty uzyskujemy zarówno dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, jak i dlatego, że sięgamy po półprodukty i surowce najlepszych europejskich marek.

Czym jest kalkomania sitodrukowa organiczna i ceramiczna?

Są to specjalne rodzaje szablonów, które nanosi się na powierzchnie sztywne. Zdobione najczęściej są artykuły wyposażenia domowego jak szkło gospodarcze, wyroby emalierskie i ceramika codziennego użytku. Technika kalkomanii wykorzystywana jest chętnie w zdobieniu wyrobów reklamowych jak kubki, filiżanki oraz szkła opakowaniowego. Realizując zamówienia stosujemy też różnorodne media, farby reliefowe, transparentne, matowe, metaliczne, organiczne, termochromowe, luminescencyjne lub perłowe, co pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów.

Naszym priorytetem jest dostarczenie klientom pierwszej klasy asortymentu w pożądanej ilości oraz możliwie najkorzystniejszej cenie.

Kalkomania brokatowa

Jeśli poszukują Państwo wyjątkowych i zwracających uwagę rozwiązań zdobniczych, to zachęcamy do zapoznania się z możliwościami jakie daje kalkomania brokatowa.

Chętnie sięgają po nią producenci wyrobów okazjonalnych, takich jak kieliszki lub eleganckie szklanki. Po zaaplikowaniu na podłoże oraz poddaniu działania temperatury o wysokości 200 stopni Celsjusza, stają się odporne na wpływ niekorzystnych czynników.

kalkomania brokatowa

Kalkomania niskotemperaturowa standardowa i neonowa

Wśród dostępnych w naszej ofercie produktów znajdują się też kalkomanie niskotemperaturowe, zarówno standardowe jak i neonowe. Są cenione nie tylko wśród klientów wytwarzających różnego typu przedmioty szklane i ceramiczne w mniejszych i większych seriach, ale też przez rękodzielników chętnie stosujących rozmaite techniki zdobnicze.

Naniesienie naszych kalkomanii na podłoże sztywne nie sprawia większych problemów. Dla jej utrwalenia należy poddać przedmiot działaniu temperatury do 200 stopni Celsjusza. Po zakończeniu procesu wygrzewania połączy się w powierzchnię przedmiotu.

kalkomania niskotemperaturowa standardowa i neonowa

Kalkomania termochromowa

Wśród oferowanych na naszej stronie internetowej kalkomanii znajdą Państwo zarówno warianty standardowe, pozwalające na dekorowanie szkła i ceramiki w klasyczny sposób, jak i motywy dające spektakularne rezultaty zdobnicze.

W przypadku kalkomanii termochromowej, wykorzystującej właściwości zmiany koloru pod wpływem temperatury, motywy naniesione na kubki, szklanki lub inne artykuły ceramiczne mile zaskoczą ich użytkowników.

kalkomania termochromowa

Kalkomania świecąca

Jeśli zajmują się Państwo produkcją wyrobów szklanych i ceramicznych to zachęcamy do zapoznania się z wyjątkowo efektowną kalkomanią do ich dekoracji.

Odpowiednio skomponowana mieszanka farb sprawia, że w zależności od rodzaju użytego zestawu pigmentów, dany szablon świeci w ciemności lub pod wpływem promieniowania ultrafioletowego.

kalkomania świecąca

Kalkomania do piaskowania

Producenci ceramiki oraz artykułów szklanych chętnie stosują różnego typu techniki dekoracyjne, pozwalające na uzyskanie przyciągających wzrok efektownych rezultatów.

Niesłabnącą popularnością cieszy się kalkomania do piaskowania czyli szablony przypominające wycinanki.

Nakleja się je na przedmioty, które następnie zostają poddane działaniu czynnika ścierającego.

kalkomania do piaskowania

Kalkomania na szkło gospodarcze

Technika zdobnicza wykorzystująca kalkomanie na szkło gospodarcze jest szczególnie ceniona przez większych producentów wyrobów takich, jak szklanki, kieliszki, wazony, dzbany, karafki i podobne.

Pozwalają one na szybkie uzyskanie wyrazistych i bardzo dokładnych motywów dekoracyjnych na powierzchniach szkła.

Wymagają wypalania w wysokich temperaturach, w przedziale 520-600 stopni Celsjusza, w przeciwieństwie do naszej kalkomanii niskotemperaturowej.

kalkomania na szkło gospodarcze

Kalkomania na szkło opakowaniowe

Producenci różnorodnych napoi, kosmetyków, itp. przykładają dużą wagę nie tylko do wysokiej jakości swoich wyrobów, ale też estetyki butelek, słoików czy innego rodzaju szklanych opakowań, które często stanowią dodatkowy element marketingu, wpływający na poziom sprzedaży.

Proponowane przez nas kalkomanie wykonujemy z wysokogatunkowych materiałów, nośników oraz farb sprawdzonych marek.

kalkomania na szkło opakowaniowe

Kalkomania emalierska

Proponowane przez nas rozwiązania cenione są przez producentów różnego rodzaju asortymentu z emalii, w szczególności takiego, który na co dzień użytkowany jest w wielu domach.

W przypadku dekorowania garnków, czajników i innych elementów wyposażenia kuchennego, świetnie sprawdzi się kalkomania emalierska.

Posiada ona szereg właściwości niezbędnych do trwałego wniknięcia w powierzchnie emaliowane tak, aby częste mycie oraz uszkodzenia mechaniczne nie pozbawiły eleganckich i barwnych deseni intensywności koloru oraz wyrazistości

kalkomania emalierska

Kalkomania ceramiczna naszkliwna

Aby uzyskać na powierzchni wyrobów ceramicznych, uprzednio poddanych procesowi wypalania, estetyczne zdobienia metaliczne, reliefowe, złote, platynowe lub matowe, warto sięgnąć po dostępne w naszej ofercie produkty.

Kalkomania naszkliwna cieszy się dużą popularnością, a jej aplikacja nie stanowi większego problemu. Kalkomania jest utrwalana w procesie wypalania w temperaturze 750-860 stopni Celsjusza.

kalkomania ceramiczna naszkliwna

Kalkomania ceramiczna wszkliwna

Wytwarzanie wyrobów ceramicznych wiąże się z wykorzystywaniem różnych technik zdobniczych do uatrakcyjnienia ich wyglądu.

W naszej ofercie dostępna jest wszkliwna kalkomania ceramiczna.

Uzyskane przy jej pomocy efektowne wzory na powierzchni talerzy, filiżanek, spodków, dzbanków oraz na innych elementach zastawy stołowej, zachwycają głębią koloru, detalami i wyrazistością deseni.

kalkomania ceramiczna wszkliwna

Jesteśmy firmą działającą na rynku od blisko 25 lat, podążającą za innowacjami, szukającą nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz chętnie implementującą najnowocześniejsze rozwiązania w swoim parku maszynowym.

Nasz dział technologiczny wciąż pracuje nad doskonaleniem metody zdobienia różnorodnych podłoży sztywnych i regularnie zaskakuje interesującymi efektami. Nasze zaplecze produkcyjne wyposażone m.in. w cylindryczne automaty sitodrukowe, pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów, pożądaną wyrazistość, szczegółowość wzoru oraz nasycenie kolorami.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI.

zadzwoń i zamów: +48 602 317 324